Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

fot. Fotolia
Foto: 
fot. Fotolia
W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 25. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W tym odcinku skupimy się na odpowiedzi na pytania, czy ubezpieczenie pożyczki się opłaca, jaki rodzaj takiego ubezpieczenia warto wybrać oraz kto może skorzystać z ubezpieczenia i jaki jest jego zakres.  Informujemy, że dzięki wykupieniu polisy ubezpieczeniowej, klient może otrzymać od ubezpieczyciela wsparcie np. w sytuacji czasowej utraty płynności finansowej bądź innych zdarzeń uniemożliwiających lub utrudniających spłatę pożyczki.

Szerzej o ubezpieczeniach pożyczek mówimy w piątkowej „Gazecie Polskiej Codziennie” w artykule „Ubezpieczenie przy pożyczce – czy to się opłaca?”
Polecamy!

Jak działa ubezpieczenie?
Przykładowo, pożyczkobiorca objęty ochroną ubezpieczeniową od 2 lat spłaca pożyczkę gotówkową. W trzecim roku trwania ubezpieczenia u ubezpieczonego zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Wysokość raty pożyczki w trzecim roku to 300 zł. Ubezpieczony złożył wniosek o wypłatę świadczenia. W zależności od zakresu ubezpieczenia, ubezpieczyciel może wypłacić świadczenie w wysokości 1,8 tys. zł albo 3,6 tys. zł.
Dlatego wykupienie ubezpieczenia powinno być nieodłącznym elementem w podejmowaniu zobowiązania finansowego. Decydując się na ubezpieczenie powinniśmy także zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy opisującymi sytuacje, w których ubezpieczenie „zadziała” i te, w których ubezpieczyciel nie będzie mógł przejąć odpowiedzialności za spłatę należności.
 
Partnerem wydania cyklu Finansowe Vademecum jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"