Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 16. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W piątkowym  numerze naszego dziennika przedstawiamy ofertę specjalną PKO Banku Polskiego dedykowaną dzieciom poniżej 13. roku życia, czyli PKO Junior. PKO Bank Polski swoim najmłodszym klientom proponuje unikalny produkt z tej oferty, czyli PKO Konto Dziecka. Posiadając tego typu konto osobiste pod kuratelą rodzica dziecko może nim dysponować w ramach dostępnych środków: wykonywać przelewy, wypłacać kartą gotówkę z bankomatu lub płacić nią w sklepach.

Wyjaśniamy, jak za pośrednictwem serwisu junior.pkobp.pl Bank w kolorowy i przejrzysty sposób wprowadza dziecko w świat finansów, krok po kroku pokazując mechanizmy jego działania. 
Informujemy, że Bank umożliwia korzystanie z oferty Junior również poprzez aplikację mobilną, za której pośrednictwem dzieci mogą podejmować wyzwania i zdobywać odznaki, doładowywać telefon komórkowy, oszczędzać na określone cele i robić przelewy. Tłumaczymy, na czym polega działanie wirtualnych skarbonek.
 
W najbliższym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” materiał pt. „Pierwsza lekcja bankowania”. 
Polecamy!

Pierwsze kroki oszczędzania – ściągawka dla rodzica:
1. Zanim przyznasz dziecku kieszonkowe, porozmawiaj o jego potrzebach i wyobrażeniach o pieniądzach, ustal jasne zasady, na co może wydawać pieniądze, a na co nie.
2. Ustal sumę – powinna umożliwić nabycie jakiegoś towaru oraz odłożenie  kilku złotych na wybrany cel. Za mało pieniędzy może powodować frustrację, za dużo jest okazją do lekkomyślności.
3. Jeżeli dziecko złamie zasady, np. kupi zakazany produkt, trzymaj się wspólnie ustalonych reguł. Jeżeli chcesz nauczyć swoją pociechę odpowiedzialności, nie dawaj dodatkowych pieniędzy, jeżeli dziecko je lekkomyślnie wydało.
4. Pamiętaj o tym, że od teraz twoje dziecko ma pieniądze i może je wydawać w różny sposób. Pytaj, jak mu idzie oszczędzanie, monitoruj, czy faktycznie przeznacza pieniądze na to, co było ustalone. Nie przesadź też z kontrolą, za duży nacisk może odstraszyć i zniechęcić twoje dziecko do oszczędzania.
 
 
 
 
 
Partnerem wydania cyklu „Finanse na co dzień” jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska”.